Slavnostní zahájení nového ročníku a záštita MŠMT

 
 
Obrázek: Administrátor webu
Slavnostní zahájení nového ročníku a záštita MŠMT
autor Administrátor webu - Neděle, 1. listopad 2015, 23.00
 

Rok se s rokem sešel a my jsme opět slavnostně zahájili nový ročník Poháru vědy. Letos, podobně jako už několikrát, v nádherných prostorách Velkého zrcadlového sálu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, které je významným partnerem soutěže a Asociace malých debrujárů.


Tradice si žádá úvodní proslovy, jichž se ujali prezident asociace Petr Zapletal a další zúčastnění. Poté přišlo na řadu představení absolutního vítěze loňského ročníku Poháru vědy - Neuron 2015. Tým ŽYDLE z Církevního gymnázia Plzeň předvedl nejen svůj finálový pokus nazvaný “Komorní lahvový orchestr”, ale také některé pokusy ze základních kol soutěže a přesvědčil tak všechny přítomné, že si své vítězství právem zaslouží.


Tým vedený Mgr. Kateřinou Lipertovou pak za potlesku zástupců ministerstva, partnerů soutěže a dalších milých hostí převzal putovní Pohár vědy, na který byl k ostatním přidán štítek s názvem jejich týmu a ročníkem vítězství. Tento putovní pohár, symbol soutěže, věnoval čestný prezident českých debrujárů, doc. Milan Rojko, který nás v minulém roce bohužel navždy opustil. Na jeho počest nese slavnostně zahájený pátý ročník mezinárodní soutěže Poháru vědy - ROJKO 2016 - právě jeho jméno.

ŽYDLE

Další fotografie ze zahájení si můžete prohlédnout v galerii na stránkách AMD ČR.


S radostí také oznamujeme, že i letos převzalo ministerstvo nad soutěží záštitu a informuje o soutěži na svých webových stránkách.


Záštita MŠMT ČR