Opět jsme tu pro Vás!

 
 
Obrázek: Administrátor webu
Opět jsme tu pro Vás!
autor Administrátor webu - Čtvrtek, 1. říjen 2015, 00.02
 

Vítáme Vás na stránkách soutěže Pohár vědy. Právě dnes zahajujeme 5. ročník, tentokráte s podtitulem ROJKO 2016. Že tuto soutěž vůbec neznáte? Nevadí, rádi Vám ji představíme. Pohár vědy je určen širokým řadám zájemců o hraní a experimentování (převážně s fyzikou), nikoli pouze extrémně nadaným jedincům, kteří hravě řeší složité příklady. V Poháru vědy mohou soutěžit všichni od dětí z mateřských škol až po studenty gymnázií a jiných středních škol.


Chcete-li se dozvědět něco víc, přečtěte si článek O soutěži, ve kterém najdete další informace a také něco málo z bohaté historie této soutěže. Pokračovat pak můžete harmonogramem a také propozicemi. Ostatně, propozice doporučujeme pročíst i těm, co Pohár vědy již znají z předchozích let, změny jsou vyznačeny červeně.


Pokud vás zajímá, s jakými úkoly v Poháru vědy se můžete potkat, nabízíme k prozkoumání sadu loňských zadání a řešení. A slibujeme, že ani letos se nebudete nudit. Opět pro Vás máme připravené úkoly, při nichž si nejen užijete legraci, ale také řádně potrápíte hlavy a dostanete nejednu příležitost zapojit fantazii i prokázat svou zručnost.


Soutěže se zúčastní týmy nejen z České republiky, ale také z partnerských zemí. Slovensko, Belgie a Turecko svou účast potvrdili, další země jsou v jednání. Ti nejlepší z nejlepších se potkají v mezinárodním finále, které se uskuteční v červnu 2016 v České republice.


Tak co, jste rozhodnuti do toho jít? Výborně. Zbývá tedy sestavit tým, zvolit si pro něj jméno a zaregistrovat se. Držíme palce a těšíme se na Vás!


Hodně zábavy přeje

tým organizátorů